VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Szczegóły

             Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 roku pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!   Jest to akcja organizowana na całym świecie.

          Przez tydzień uczniowie 7 klasy wraz z wychowawcą dekorowali szkołę. Na drzwiach umieszczono wierszyki z tabliczką mnożenia a na korytarzu i w klasie przygotowano gazetką. Ku zaskoczeniu wszystkich kartki z przykładami  tabliczki mnożenia zostały umieszczone na schodach. Uczniowie jak i nauczyciele wchodząc na górny korytarz zatrzymywali się by odszukać kartki z błędnymi wynikami.

W piątek  Komisja Egzaminacyjna składająca się z 2 uczennic z klasy IV i 2 uczniów z klasy VII egzaminowała uczniów  i nauczycieli. Osoby, które odpowiedziały bezbłędnie na 5 przykładów otrzymały tytuł Experta MT i wzięły udział w łamigłówkach matematycznych. Finał zmagań  zakończył się grą „Piłkarz matematyk”, podczas której uczestnicy odpowiadali  na zadane pytania i strzelali piłeczką do bramki.

Trzy osoby, które zdobyły największą liczbę punktów otrzymało certyfikat i drobne upominki.  Najmłodsi uczniowie otrzymali od starszych kolegów kolorowe balony z tabliczką mnożenia.

Mistrzami tabliczki mnożenia zostali:

1 miejsce – Martyna Powęska

2 miejsce – Łukasz Grabik

3 miejsce – Michał Wielosz

Wszystkim uczniom biorącym udział w egzaminach gratulujemy.

Podziękowania dla uczniów klasy VII za pomoc w organizacji obchodów.

 

Koordynator akcji - Ewelina Frańczuk