Z językami zawsze będziesz w domu

Szczegóły

Dnia 9 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, zorganizowany pod hasłem: „Z językami zawsze będziesz w domu”.

W tym roku odbyło się również tzw. чаепитие, czyli picie herbaty w prawdziwie rosyjskim stylu. Rosja to kraj z wielowiekową tradycją picia i podawania herbaty lub jak to mówią Rosjanie - czaju. Uczniowie mogli spróbować herbaty z samowara z malinową konfiturą (zgodnie z tradycją rosyjską).

Organizatorzy Dnia Języków Obcych: p. Barbara Kozłowska-Leń i p. Paweł Pacaj przybliżyli nam tradycję i najważniejsze symbole Rosji oraz Wielkiej Brytanii, a także opowiedzieli o najbardziej popularnych potrawach serwowanych w tych krajach i o znanych postaciach z bajek dla dzieci.

W konkursie na figurkę związaną z tradycją, symbolami, literaturą Wielkiej Brytanii lub Rosji wyróżnione zostały prace następujących uczniów:

  • Kingi Wójcik (klasa VI)- samowar i herbata angielska,
  • Zuzanny Grabczuk (klasa III)- matrioszka,
  • Tomasza Ślepko (klasa IV)- Big Ben.

Mistrzami cyrylicy w tym roku szkolnym okazały się: Martyna Powęska (klasa VI), broniąca tytułu z poprzedniego roku szkolnego oraz Klaudia Jędra (klasa V).

W dyktandzie obrazkowym z języka angielskiego zwyciężyła Zuzanna Grabczuk (klasa III),  natomiast w dyktandzie dla klas starszych Martyna Powęska (klasa VI).

Źródło: B. Kozłowska-Leń