Święto Naszych Dzieci

Szczegóły

DZIEŃ   DZIECKA – święto najbardziej wyczekiwane przez wszystkie dzieci, cieszy i tych najmniejszych, i najstarszych…

Zgodnie z dziecięcymi oczekiwaniami pojawiły się różnorodne atrakcje umilające radosny czas. Nowością był pokaz podnoszenia ciężarów dzięki uprzejmości trenera Pana Antoniego Czerniaka i jego podopiecznych, gimnazjalistów z Mircza.

Straż graniczna z Dołhobyczowa i straż pożarna z Mircza udostępniły dzieciom sprzęt. Odbył się pokaz budzący sporo emocji, a panowie byli zasypywani pytaniami.

Spragnieni doznań artystycznych mogli poczuć twórczą moc gliny i stworzyć z niej upragnioną formę pod okiem Pani Katarzyny Powęska, która przybyła z kołem garncarskim.

Dbamy nie tylko o edukację, ale też o kondycję  fizyczną zgodnie z przysłowiem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”,  dlatego też sportowe zmagania to ważny element dziecięcego święta. Wszyscy zacięcie walczyli w różnych konkurencjach. Puchar Pani Dyrektor zdobyła klasa VI uzyskując najlepszy wynik.

Boisko szkolne zawrzało życiem, po niebie krążyły bańki mydlane, w powietrzu unosił się kuszący zapach kiełbasek, muzyka umilała czas, a belgijka jednoczyła w tańcu. Rodzice dopingowali swoje pociechy, cieszyli się ich radością i czuwali nad bezpieczeństwem. Zapał chłodziły pyszne lody, a podniebienie rozpieszczały owoce i słodkości. Temu  wszystkiemu  wtórowały  radosne  śmiechy  świętujących  dzieci.

Tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był taki wyjątkowy

                                                         BARDZO     SERDECZNIE     DZIĘKUJEMY.

Źródło: Małgorzata Jóźwiak