Wycieczka do Witkowa

Szczegóły

   10 kwietnia nasi uczniowie wyruszyli na wycieczkę. W związku z tym wydarzeniem ogłoszono konkursy: na najciekawszą relację z wycieczki, konkurs wiedzy - dla uczniów klas starszych oraz  konkurs plastyczny - tutaj mogli zaprezentować swój talent uczniowie klas I-III. 

    Składamy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Mircze, Gminnego Zakładu Komunalnego oraz dla Gminy Mircze za ufundowanie nagród. 

Poniżej relacja nagrodzona w konkursie - autor Martyna Powęska klasa VI.

Zwycięzców wszystkich konkursów prezentujemy tutaj.

"10 kwietnia my uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiszniowie pojechaliśmy na wycieczkę do lasu w Witkowie, który należy do nadleśnictwa Mircze.

Na początku pojechaliśmy do Łaskowa na składowisko śmieci, gdzie zwiedzaliśmy cały zakład i zobaczyliśmy, jak segreguje się odpady. Następnie wyruszyliśmy do lasu, gdzie spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Kolejnym krokiem było podzielenie się na grupy, w pierwszej grupie były klasy od 1 do 3, a w drugiej od 4 do 6.  Młodsza grupa poszła na ścieżkę dydaktyczną, podczas gdy dla grupy starszej  przewodnicy mieli niespodziankę w postaci sadzenia drzewek. Kiedy każdy, kto chciał, posadził drzewko, podążyliśmy śladami młodszej grupy. W trakcie zwiedzania ścieżki zobaczyliśmy kilka zwierząt, między innymi jelenie i jaszczurkę zwinkę. Gdy po przejściu trzykilometrowej ścieżki wszyscy byliśmy porządnie zmęczeni, czekał na nas rarytas  w postaci pieczenia kiełbasek. 

Po zjedzeniu kiełbasek i chwilowym odpoczynku wszyscy wróciliśmy do domów szczęśliwi i pełni wrażeń.

Ta wycieczka nauczyła nas wiele, np.  jak nazywają się zwierzęta i rośliny owego lasu, jak poprawnie sadzić drzewka i wiele innych rzeczy.
Z pewnością moglibyśmy pojechać na tak cudowną wycieczkę jeszcze raz."