Kolejny koncert dla Sylwii

Szczegóły

W dniu 30 maja, w uroczystość Bożego Ciała, w Szkole Podstawowej w Wiszniowie odbył się kolejny już charytatywny koncert na rzecz uczennicy placówki, 13 – letniej Sylwii Woch, która cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

Oprócz trudności związanych z codziennym zmaganiem się z niepełnosprawnością, rodzinę Sylwii dotknęła ogromna tragedia.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rodzina państwa Wochów z Radostowa straciła w pożarze dom. Doszczętnie spłonął świeżo wyremontowany, przystosowany do potrzeb młodszej niepełnosprawnej córki budynek wraz z całym wyposażeniem i sprzętem rehabilitacyjnym Sylwii.

Pomoc pogorzelcom przyszła bardzo szybko. Zaangażowało się w nią wiele ludzi dobrej woli. Organizowane są imprezy i koncerty charytatywne na rzecz Sylwii, a koncert w Wiszniowie był już piątą akcją pomocową. Impreza powstała z inicjatywy Kawalera Orderu Uśmiechu Mariana Lackowskiego. W organizację włączyła się Szkoła Podstawowa w Wiszniowie, ks. Bogdan Bejger, proboszcz parafii rzymsko - katolickiej pw. św. Stanisława w Wiszniowie oraz Stowarzyszenie „Aktywni” w Przewodowie. Pomoc nadeszła ze strony całej społeczności Szkoły Podstawowej, nauczyciele przygotowali przepyszne ciasta, a wolontariusze dbali o ład i porządek. Publiczność dopisała i była bardzo ofiarna. Podczas koncertu udało się zebrać kwotę 1600 zł. Pozyskane środki pieniężne posłużą Sylwii w jej walce o zdrowie oraz normalne życie.

Swojego wsparcia dla Sylwii i jej rodziny udzielili także: Anna i Sławomir Narloch, Szymon Kuczyński, Barbara Tabaka, Józefa Hałas, Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”, Szkoła Specjalna w Hrubieszowie, Sklep Mebli Holenderskich Józef Mil z Hrubieszowa, Zakład Karny w Chełmie, Hurtownia Pończosznicza „Oczko” w Chełmie.

Koncert był też okazją do uroczystego przekazania prezentu dla Sylwii. Państwo Anna i Sławomir Narloch z Elbląga dzięki przekazom medialnym poznali historię Sylwii. Bardzo poruszyła ich sytuacja dziewczynki i jej rodziny. Ich także los nie oszczędził. Przeżyli bowiem śmierć swojego syna Tomasza. Postanowili przejechać setki kilometrów, by poznać Sylwię oraz podarować jej elektryczny wózek, tak bardzo potrzebny dziewczynce.

W imprezie dla Sylwii oraz jej rodziny charytatywnie wystąpiły: Anna Kostkiewicz pod opieką Stanisława Wojczuka, Anna Sułkowska wraz z opiekunką muzyczną Grażyną Jarosz oraz Marlena Stangryciuk. Występy artystyczne były przeplatane licytacjami, które bardzo podobały się publiczności.

Pomoc, która napływa do pogorzelców od chwili tragedii, pozwoliła zaspokoić podstawowe potrzeby rodziny. Dzięki ludziom dobrej woli rozpoczęła się budowa domu i wszyscy mają nadzieję, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia państwo Wochowie z córkami spędzą już w wykończonym mieszkaniu. 

Każdy kto chciałby jeszcze wesprzeć rodzinę Wochów może wpłacać datki na konto bankowe. Oto jego numer:Bank Spółdzielczy w Dołhobyczowie o/Mircze: 07 9603 1016 2002 1601 6091 0002, z dopiskiem DLA POGORZELCÓW.

Info: Urszula Błaziak

foto: SP w Wiszniowie